• Wyłącznik główny

    Wychodząc z domu chcesz mieć pewność, że wszystkie światła są wyłączone? Dzięki wyłącznikowi głównemu już nie musisz sprawdzać wszystkich pokoi. Wyłącznik  główny można zaprogramować tak, by  wyłączał dodatkowo wybrane obwody elektryczne (np. gniazdko, do którego zwykle podłączamy żelazko, itp.), zamykał wszystkie rolety i włączał alarm.

  • Przycisk "panika"

    Gdy poczujesz, że jesteś w niebezpieczeństwie naciśnij jeden przycisk, umieszczony w dowolnym miejscu, a zapalą się wszystkie światła (w całym domu) alarmując sąsiadów. Można go również zaprogramować tak, aby jednocześnie uruchamiał alarm.

  • Czujnik dymu, czujnik przeciwzalaniowy

    Czujnik dymu (czujnik jakości powietrza) będzie na bieżąco kontrolował poziom różnych substancji chemicznych w powietrzu (dwutlenku węgla, dymu papierosowego, środków czyszczących itp.). W momencie przekroczenia dopuszczalnego poziomu zostanie uruchomiony alarm i/lub włączona wentylacja. Dzięki czujnikowi przeciwzalaniowemu możesz spokojnie jechać na wakacje. Gdyby doszło do nieszczelności w układzie hydraulicznym, przeciek zostanie wykryty, główny zawór wody zostanie zakręcony i załączy się alarm opcjonalnie informując o zajściu odpowiednie służby. System może również do Ciebie zadzwonić lub wysłać Ci SMS z powiadomieniem o zaistniałej sytuacji.

  • Symulacja obecności

    Nikt z nas nie chce opuszczać swojego domu z poczuciem niepewności i z myślą: co zastanę po swoim powrocie? Inteligentny budynek może zasymulować obecność domowników w domu poprzez cykliczne włączanie światła i np. odbiornika radiowego. Można też tak zaprogramować dom, aby od czasu do czasu opuszczał rolety (np. na noc), a na dzień podnosił je, tak jakby cały czas ktoś w nim był.